Siecino - dom letniskowy

wypoczynek dla całej rodziny


Jezioro SiecinoW odległości 9 km od Złocieńca na obszarze Drawskiego Parku  Krajobrazowego leży Jezioro Siecino – jedno z najczystszych jezior w Polsce. Z uwagi na niezwykle przejrzystą wodę jest rajem dla amatorów nurkowania, żeglarstwa i wędkowania. 

Siecino to jezioro rynnowe o powierzchni 788 ha i maksymalnej głębokości wynoszącej 48 m. Na jeziorze znajdują się dwie duże wyspy: Kępa (pow. 18 ha) i Ostrów (pow. 30 ha) z tym, że wyspa Ostrów jest połączona z lądem sztuczną groblą.

Od lat, w miesiącu czerwcu i sierpniu, nad jeziorem organizowane są Ogólnopolskie Regaty o puchar Ziemi Złocienieckiej w klasie ISA 407,  Optimist, Europa, Laser 4,7 oraz Mistrzostwa Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 11 organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "Szkwał", który nad jeziorem Siecino posiada bazę żeglarsko - szkoleniową.

Jest także coś dla wędkarzy – dobra i smaczna ryba. Z uwagi na czystość tego jeziora występują prawie wszystkie gatunki ryb jeziornych: sielawa, okoń, węgorz, szczupak, sieja. Obecność sielawy świadczy o dużej czystości wód jeziora Siecino. Odłowami sielawy zajmuje się na naszym terenie Przedsiębiorstwo Rybackie Złocieniec sp. z o.o., które jest wiodącym producentem sielawy na polskim rynku.

Zezwolenia na połów ryb można uzyskać w Przedsiębiorstwie Rybackim Złocieniec Sp. z o.o. więcej na www.zlocryb.hg.pl

Wokół jeziora przebiega niebieski szlak rowerowy o długości 38,9 km. Szlak biegnie skrajem Drawskiego Parku Krajobrazowego, niepowtarzalnie urozmaiconą trasą wokół jeziora Siecino.

źródło:  Turystyka wodna w Gminie Złocieniec

Jezioro Siecino - widoki z działki